OBAVEZNO glasajte!!!

Obaveštenje za učenike, roditelje i prijatelje škole

Molimo Vas da nađete par minuta svakog dana do 2. juna kako bi glasali za našu školu.

Nagrada je Tarket podna obloga za jednu učionicu za tri škole. Ako se niste prijavili nije kasno.

Kliknite na sledeći link ili na sliku: https://ucionicaizsnova.rs/gallery/263

Priv put morate da se registrujete ili da se prijavite preko fejsbuk naloga.

Najlakše Vam je verovatno preko FB naloga.

Unapred Vam hvala.

1495533231-592406afbc67d

Ekološki kviz

19. april 2017 - Galerija fotografija

Danas smo bili vrlo ekološki svesni i podsetili se koliko je važno znati zakone prirode i koliko je bitno sačuvati planetu od nemara ljudi. Ljudski nemar, velika količina otpada koja završava na ulicama i nicanje divljih deponija u našoj državi opasno ugrožava životnu sredinu i sva živa bića koja u njoj žive.

Puni elana, rado smo se odazvali pozivu da učestvujemo u Ekološkom kvizu koji je povodom Dana planete Zemlje (22. april) organizovao Sekretarijat za zaštitu životne sredine Gradske uprave Kikinda. Pitanja u kvizu bila su prilagođena učenicima 7. razreda, a  takmičilo se osam škola naše opštine. Na kvalifikacionom testu smo bili najbolji i lagano ušli u finale, ali smo na samom kraju osvojili visoko 2. mesto, dobili poklončiće od kompanije „FCC”, i vredan vaučer za školu.

eko01   eko02

Da je Zemlja puna ozonskih rupa i da su divlje deponije smrt za biljke i životinje i da je globalno zagrevanje zaista opasnost, podsetili su nas svi učenici sedmaci. A da je potrebno prirodu čuvati i prirode se čuvati, dokazivao je naš tim – Aleksandar Selimović, Simona Sudarov, Luka Milovanov, Teodora Bajić i Teodora Pašić.

eko03   eko04

„Ukoliko stvarno misliš da je problematika zagađivanja manje važna od ekonomije, probaj da ne dišeš dok brojiš pare.”

DanasDanas1264
JučeJuče1150