Gostovanje majstora grnčara u našoj školi

29. april 2017 - Galerija fotografija

U utorak, 11. aprila 2017. godine, u okviru međunarodnog programa kulturne razmene, zvanog „Petefi program”, tokom cele više smene u našoj školi boravio je majstor-grnčar iz severne Mađarske - gospodin Šandor Bela.

radionica01   radionica02

On je prisutnim nastavnicima, kao i đacima koji su tog dana imali čas likovne kulture, prikazao ceo proces izrade grnčarije — od pripreme gline, preko izrade komada na grnčarskom točku, pa sve do farbanja i ukrašavanja gotovih posuda. Pošto je doneo sa sobom i dva električna grnčarska vitla, a nastavnica likovne kulture Zorica Rofa je za ovu priliku nabavila finu glinu za keramičke pločice, pojedini zainteresovani učenici su imali prilike da se i sami oprobaju u izradi predmeta od gline.

radionica03   radionica04

Izrađeni umetnički predmeti će nakon pečenja u novoj peći za pečenje gline u OŠ „Feješ Klara” biti korišćeni kao nastavna sredstva, tj. kao modeli za crtanje mrtve prirode.