OBAVEZNO glasajte!!!

Obaveštenje za učenike, roditelje i prijatelje škole

Molimo Vas da nađete par minuta svakog dana do 2. juna kako bi glasali za našu školu.

Nagrada je Tarket podna obloga za jednu učionicu za tri škole. Ako se niste prijavili nije kasno.

Kliknite na sledeći link ili na sliku: https://ucionicaizsnova.rs/gallery/263

Priv put morate da se registrujete ili da se prijavite preko fejsbuk naloga.

Najlakše Vam je verovatno preko FB naloga.

Unapred Vam hvala.

1495533231-592406afbc67d

Gostovanje majstora grnčara u našoj školi

29. april 2017 - Galerija fotografija

U utorak, 11. aprila 2017. godine, u okviru međunarodnog programa kulturne razmene, zvanog „Petefi program”, tokom cele više smene u našoj školi boravio je majstor-grnčar iz severne Mađarske - gospodin Šandor Bela.

radionica01   radionica02

On je prisutnim nastavnicima, kao i đacima koji su tog dana imali čas likovne kulture, prikazao ceo proces izrade grnčarije — od pripreme gline, preko izrade komada na grnčarskom točku, pa sve do farbanja i ukrašavanja gotovih posuda. Pošto je doneo sa sobom i dva električna grnčarska vitla, a nastavnica likovne kulture Zorica Rofa je za ovu priliku nabavila finu glinu za keramičke pločice, pojedini zainteresovani učenici su imali prilike da se i sami oprobaju u izradi predmeta od gline.

radionica03   radionica04

Izrađeni umetnički predmeti će nakon pečenja u novoj peći za pečenje gline u OŠ „Feješ Klara” biti korišćeni kao nastavna sredstva, tj. kao modeli za crtanje mrtve prirode.

DanasDanas1262
JučeJuče1150