Serbian Chinese (Simplified) English French German Hungarian Italian Norwegian Romanian
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
PrimeriDobrePrakdeBlack
DobraPraksa
                          eCasopisRed
eČasopis
                          AktivnaSkola
AktivnaŠkola
                          FacebookRed
facebook
                          MoodleRed
moodle
                          Instagram
Instagram
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Gostovanje majstora grnčara u našoj školi

29. april 2017 - Galerija fotografija

U utorak, 11. aprila 2017. godine, u okviru međunarodnog programa kulturne razmene, zvanog „Petefi program”, tokom cele više smene u našoj školi boravio je majstor-grnčar iz severne Mađarske - gospodin Šandor Bela.

radionica01   radionica02

On je prisutnim nastavnicima, kao i đacima koji su tog dana imali čas likovne kulture, prikazao ceo proces izrade grnčarije — od pripreme gline, preko izrade komada na grnčarskom točku, pa sve do farbanja i ukrašavanja gotovih posuda. Pošto je doneo sa sobom i dva električna grnčarska vitla, a nastavnica likovne kulture Zorica Rofa je za ovu priliku nabavila finu glinu za keramičke pločice, pojedini zainteresovani učenici su imali prilike da se i sami oprobaju u izradi predmeta od gline.

radionica03   radionica04

Izrađeni umetnički predmeti će nakon pečenja u novoj peći za pečenje gline u OŠ „Feješ Klara” biti korišćeni kao nastavna sredstva, tj. kao modeli za crtanje mrtve prirode.

Školski Google Webmail

MailRed