Republička smotra stvaralaštva - Karavukovo 2017

3. maj 2017 - Galerija fotografija

Na ovogodišnjoj Republičkoj smotri stvaralaštva u Karavukovu „Pod istim nebom našeg doma”, koje je organizovalo Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja i OŠ „Bora Stanković” iz Karavukova, učestvovalo je više od 550 učenika iz cele Srbije. Došli su i učesnici iz Vranja, Leskovca, Vladičinog Hana, Požege, Požarevca, Lapova, Zrenjanina. Našu školu su predstavila 22 učenika sa likovnim i literarnim radovima. Ovo je najveći broj učesnika od kada se organizuje ovo takmičenje.

karavu6    karavu8

Osim svojih radova, takmičari imaju obavezu i da predstave svoju školu na štandu gde se izlaže hrana tipična za vlastito podneblje. Žiri ocenjuje radove, postavljene stolove, razne kolekcije.
Na kraju dana se proglase najbolji. Možemo biti ponosni na naše učenice koje su osvojile nagrade:

Jovana Karić - 3. mesto za likovni rad
Mia Pastor - pohvala za literarni rad