Moja Kikinda 2017.

11. maj 2017 - Galerija fotografija

Takmičenje „Moja Kikinda - otkrijmo gde živimo” okupilo je i ovog proleća četvoročlane ekipe kikindskih osnovaca i srednjoškolaca.

Ove godine je prvi put uvedena novina - u kvalifikacijama 27. aprila i polufinalu 9. maja ekipe su odgovarale na kviz pitanja iz geografije, istorije i kulture našeg grada, i pogađale pojmove u vezi sa našim gradom, dok su se u finalu 11. maja ekipe kretale po tabli-opštini bacanjem kockice i odgovaranjem na pitanja različite težine.

ki01   ki02

Mešovita ekipa naše škole (Jovana Munćan VIII1, Stanislava Popov VIII1, Luka Šošić VII3 i Vladan Vujčić VII4) prva se u svojoj grupi kvalifikovala za polufinale, a potom se izborila i za finale kao jedina ekipa osnovaca. Naši đaci su u sva tri kruga pokazali da odlično poznaju svoj rodni kraj, ali su u neizvesnoj završnici kretanja po tabli bacanjem kockice kroz cilj prošli DRUGI.

ki03   ki04

Svi finalisti su za školu osvojili desktop računar, a očekuje ih i nagradna ekskurzija.

Takmičenje je organizovala Kancelarija za mlade uz podršku Gradske uprave.

DanasDanas348
JučeJuče1377