Serbian Chinese (Simplified) English French German Hungarian Italian Norwegian Romanian
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
PrimeriDobrePrakdeBlack
DobraPraksa
                          eCasopisRed
eČasopis
                          AktivnaSkola
AktivnaŠkola
                          FacebookRed
facebook
                          MoodleRed
moodle
                          Instagram
Instagram
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Uspeh izviđača naše škole

21. jun 2017.

Jedna od učeničkih organizacija koja uspešno funkcioniše u našoj školi je i organizacija mlađih izviđača čiji odred nosi ime Proke Sredojeva.

Na nedavno održanom 5. Memorijalnom izviđačkom višeboju „Božo Kosanović” u Temerinu, naš školski izviđački odred je ostvario zapažene rezultate.

proka1   proka2

Temerin, naselje starije od Novog Sada za 362 godine, i sa izviđačima velikog srca, ugostio je 370 učesnika iz 25 školskih odreda izviđača koji su došli iz Beograda, Šapca, Temerina, Rume, Novog Sada, Novog Pazara, Bijeljine, Prijedora, Vareša, Sarajeva, Osijeka, Kragujevca, Lazarevca, Zemuna, Perleza, Subotice i Kikinde.

Izviđački višeboj odvijao se u tri kategorije: poletarci, mlađi izviđači i stariji izviđači, sa ukupno 43 školske ekipe.

Dve ekipe naše škole – „MAMUTI” i „SOVE” – pokazali su svoje znanje iz signalizacije, čvorologije, prve pomoći, šatorizacije, a na topografskoj karti našli zadate tačke i iste obišli u pešačenju dugom 12 kilometara. Na kontrolnim stanicama smo demonstrirali brzo paljenje vatre, crtanje markantnog objekta i skice pređenog puta, gađanje praćkom, „minirali” zadate objekte, prolazili kroz „minsko” polje, pokazali razne čvorove, putne znake... Prepreke i iskušenja tokom pešačenja ova družina je rešavala drugarstvom, a kraj logorske vatre sklapali su nova prijateljstva. U toku sva tri dana od nas se uvek očekivala snalažljivost, spretnost, okretnost, smisao za orijentaciju na nepoznatom terenu i organizovan višednevni boravak u prirodi.

Rezultat rada učeničke organizacije naše škole nagrađen je na bodovnoj listi, u kategoriji mlađih izviđača, gde su „MAMUTI” osvajanjem petog mesta stali rame uz rame sa najboljim izviđačima Srbije, Bosne i Hrvatske.

Ovo putovanje su pomogli MARKOV COMPANY, RIC food house i naš grad. HVALA!

KIKINDA U <3 – PRIRODA U DUŠI!

Školski Google Webmail

MailRed