Moja Kikinda 2017 - ekskurzija

22. jun 2017 - Galerija fotografija

Nagradna ekskurzija za finaliste takmičenja o Kikindi organizovana je 20. juna. Ove godine, put nas je odveo u Bačku.

Prvo smo posetili selo Kolut na tromeđi Srbije, Hrvatske i Mađarske. U društvu ljubaznog vlasnika, obišli smo Zoološki vrt „Miki”, videli brojne egzotične ptice i druge životinje i čuli zanimljive anegdote o njima.

so01    so2

Potom smo posetili staru tkačnicu damasta u Bezdanu i posmatrali kako nastaje svilenkasta tkanina na starim drvenim razbojima.

so3    so4

Nagradnu ekskurziju smo završili šetnjom po Somboru, vođenim obilaskom Gradskog muzeja i Županije u čijoj svečanoj sali je postavljena slika „Bitka kod Sente”, najveće ulje na platnu u Srbiji. Somborski hroničar čika Milan nas je na momenat vratio u prošlost, u vreme kada je bitka vođena, te nam je skrenuo pažnju i na nekoliko zanimljivih detalja na slici.

so5    so6