Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Obuka za dostizanje osnovnih digitalnih kompetencija zaposlenih u obrazovanju

25. avgust 2017.

Pred početak nove školske godine počela je realizacija obuke Programa stručnog usavršavanja za dostizanje osnovnog nivoa digitalnih kompetencija za nastavnike osnovnih i srednjih škola. Obuka se realizuje u našoj školi, kao i u drugim školama u Beogradu, Smederevu, Požarevcu, Knjaževcu, Odžacima, Požegi, Leskovcu, Kruševcu, Vršcu, Pančevu, Bečeju, Valjevu, Čačku, Loznici, Ivanjici, Aleksincu, Surdulici, Novom Pazaru, Kraljevu, Novom Sadu, Nišu i Kragujevcu. Naši polaznici su iz sledećih škola: SSŠ "Miloš Crnjanski" (15), OŠ "Jovan Popović" (6) i OŠ "Sveti Sava" (8).

Obuke se realizuju u periodu od 22. avgusta do 02. septembra 2017. godine na sledeći način:

• 2 dana rada sa polaznicima u računarskim kabinetima;
      • 1 nedelja onlajn obuke na Mudl platformi Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja;
      • 2 dana rada u računarskim kabinetima i
      • nakon rada u računarskim kabinetima polaznici rade i završni zadatak na Moodle platformi Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja.

Svi polaznici koji u potpunosti savladaju obuku, dobiće od Zavoda uverenje o savladanoj obuci od 38 akreditovanih sati stručnog usavršavanja. Instruktori obuke ovlašćeni od strane Zavoda u našoj školi su Zagorka i Arpad Pastor.