Igre su zakon

25. avgust 2017 - Galerija fotografija

Pod sloganom "Igre su zakon" završnica Sportskih igara mladih se od 18. do 21. avgusta i ove godine održala u Splitu po 21. put. Mladim sportistima iz Srbije je ovo četvrti put da učestvuju. Ideja Igara nije samo takmičenje, već i zbližavanje mladih u regionu. Posle državnih takmičenja uz učešće više od 160.000 maldih sportista (BiH 42.000, Srbija 58.120 i  Hrvatska 61.400) njih 900 najboljih je stiglo na završni turnir u grad pod Marjanom. Druženje tokom takmičenja je bilo ono što će ostati u sećanju svih učesnika i njihovih pratilaca. Dodela medalja je održana na čuvenoj Rivi uz feštu, mnoštvo aplauza, radosti i lepih želja sa svih strana.

igre2    igre3

Mladi sportisti iz Srbije su ostvarili najbolji rezultat do sada i osvojili ukupno 25 odličja. Posebno upečatljiv utisak ostavili su mladi srpski šahisti koji su osvojili zlatne medalje u sve četiri kategorije (mlađi i stariji uzrast, dečaci i devojčice). Tom uspehu su doprineli i učenici naše škole koji su osvojili četiri medalje i to:

Marijana Bilić  VI1 - PRVO mesto, ŠAH
Mia Gavranov VII1 - DRUGO mesto, TENIS