Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Obeležena Dečja nedelja

6. oktobar 2017 - Galerija fotografija

U četvrtak, 5. oktobra, članovi Učeničkog parlamenta naše škole posetili su Osnovnu školu „Jovan Popović“ u kojoj je, treći put zaredom, organizovano druženje osnovaca i srednjoškolaca kikindske opštine. Povodom obeležavanja Dečje nedelje, a pod sloganom „Susret generacija“, organizovana je tribina „Udruživanje, način organizovanja mladih nekad i sad“.

Nakon prezentacije nastavnice istorije Jelene Knežević o načinima udruživanja mladih u našoj zemlji, usledile su priče gostiju. O odrastanju u ratno vreme emotivno je pričao naš sugrađanin Bogdan Šegrt, potom je usledila priča Saše Čolaka koji je jedanaest puta učestvovao u radnim akcijama u vreme obnavljanja i rasta nekadašnje Jugoslavije, a gospođa Gordana Perunović Fiat istakla je da je mladost uvek lepa i posebna i pokušala da poveže i objasni želje mladih koje su iz generacije u generaciju iste.

parlament01   parlament02

Tokom ovog druženja đaci su imali priliku da razmene svoja iskustva i osmisle nove aktivnosti u okviru svog Parlamenta. Njihova energija, vedrina i snaga najveći su oslonac svake škole.