Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Sovembar 2017.

25. novembar 2017 - Galerija fotografija

Centralni deo ovogodišnje manifestacije u čast sove utine odigrao se 24. novembra u Sportskoj sali „Partizan”.

Đaci i nastavnici kikindskih škola su na svojim štandovima izložili raznorazne radove, igre, kolače i još mnogo toga u znaku sove.

sove1   sove2

Ovogodišnji kviz „Svet sova ušara” okupio je 10 ekipa đaka VI razreda. U pismenom delu kvalifikacija naša tročlana ekipa (Milica Jovanović VI1, Nađa Kovačević VI3 i Veljko Lakić VI4) osvojila je najveći broj poena, da bi u finalu koje je usledilo opravdala ulogu favorita osvojivši PRVO mesto.

sove3   sove4

Naša „Sova patrola” je, takođe, ispunila svoj deo zadatka. U pratnji predstavnika Centra za zaštitu sova Srbije iz Novog Sada, izbrojali su blizu 240 jedinki u krošnjama drveća na trgu.

sove5   sove6

Organizatori manifestacije, Kancelarija za turizam i Sekretarijat za zaštitu životne sredine, su za sve učesnike manifestacije obezbedili prigodne poklone, a za finaliste kviza vaučere i diplome.