Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Od e do E+

23. januar 2018.

U prostorijama kikindskog Centra za stručno usavršavanje nastavnici naše škole Dragana Videnov i Danilo Borovnica su održali radionicu „Od e do E+“. Oni već par godina koriste platformu eTwinning u svom radu i na ovaj način su hteli da prenesu svoja znanja i iskustva zainteresovanima. Takođe su i koordinatori školskog Erazmus+ projekta Together we learn better, pa su i ova iskustva podelili sa učesnicima radionice.

Radionica je održana 22. januara u računarskoj učionici Centra za sve učesnike u vaspitno-obrazovnom procesu. Prisustvovale su joj vaspitačice iz predškolske ustanove, učiteljice, nastavnice i nastavnici osnovnih i srednjih škola.

Na radionici su učesnici naučili kako da koriste platformu eTwinning, da postanu njeni članovi, pridruže se postojećim projektima, nađu partnere, kreiraju svoje projekte, kao i kako im eTwinning projekti mogu pomoći u Erazmus+ projektima.

e1   e2

U opuštenoj atmosferi, učesnici su vrlo brzo savladali sve predviđene aktivnosti i otišli bogatiji za nova saznanja koja će im omogućiti da obogate svoje časove drugačijim, inovativnim i zanimljivijim sadržajem.

Uključivanje eTwinning projekata u nastavu ima poseban značaj uzimajući u obzir činjenicu da se novim nastavnim planom i programom od ove godine uvodi obaveza projektne nastave od 36 časova godišnje u prvom razredu osnovne škole. Očekivati je da će se sledećih godina ova obaveza prenositi i na starije razrede.