Serbian Chinese (Simplified) English French German Hungarian Italian Norwegian Romanian
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
PrimeriDobrePrakdeBlack
DobraPraksa
                          eCasopisRed
eČasopis
                          AktivnaSkola
AktivnaŠkola
                          FacebookRed
facebook
                          MoodleRed
moodle
                          Instagram
Instagram
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Svečana akademija - Dan škole 2018.

27. januar 2018 - Galerija fotografija

Svaki čovek rođen u Srbiji, ili koji živi u rasejanju, zna za Svetog Savu. Njegovo ime se neguje i čuva, uspomena na njega i njegova dela prenose se vekovima.

Uz Svetosavsku himnu i narodnu makedonsku pesmu Sokol mi litna, Jano u izvedbi školskog hora pod vođstvom nastavnice muzičke kulture Vesne Borjanov, u 19.00 časova, 26. januara 2018, otvorena je ovogodišnja Svetosavska akademija naše škole. U amfiteatru Visoke pedagoške škole u Kikindi đaci, zajedno sa nastavnicima, roditeljima, direktorom škole i kumovima slave, bračnim parom Tomić, proslavili su Savindan, prisetili se porekla, bogougodnog života i velikog prosvetiteljskog rada Svetog Save. Tradicionalno, ovo je dan kada naša škola predstavlja nosioce plakete Sveti Sava.

1   5

Direktor škole Vitomir Radak sa zadovoljstvom je istakao da je ova generacija iznedrila čak petnaest nosilaca plakete. Smilja Komanov, Vuk Šerbula, Tijana Karić, Ana Keneški, Jelena Lovrić, Aleksandar Selimović, Aleksa Stojanović, Dejana Škorić, Teodora Bajić, Vladimir Zorić, Bojana Milošević, Novica Sandić, Luka Šošić, Jovan Ludaić i Petra Kiralj za nekoliko meseci kreću u nove školske klupe, a njihove zrele misli, nadanja i očekivanja prenele su nam učenica osmog razreda Marina Felbab i nastavnica srpskog jezika Božana Mirkov, koje su vodile program.

Detaljnije o našim najboljim učenicima, dobitnicima plakete Sveti Sava možete pročitati na našoj stranici: Učenici - Dobitnici Plakete Sveti Sava.

11

Posebnu draž ovoj večeri doneli su naši đaci. Marina Bešlin izvela je nagrađeni tekst sa tradicionalnog svetosavskog konkursa naše škole „Noć pred veliku odluku“, učenice osmog razrede iz Bačke Palanke. Nakon toga, Brankica Molnar, Atila Kiš, Ratka Sokola, Luka Mićić i Lana Talijanov, zajedno sa našim bivšim učenikom Vladimirom Jakšićem, izveli su tekst Vojislava Ilića „Sveti Sava“. Naša velika pesnikinja Desanka Maksimović u zbirci „Tražim pomilovanje“ pevala je tihu molitvu kajanja, praštanja i milosti, molitvu za ceo svet, a taj tekst izveli su Novak Maljković i Ratka Sokola. Na samom kraju, uz melodije tamburaškog orkestra Živice Grastića pozdravili smo se sa ovogodišnjim nosiocima plakete Sveti Sava i dragim gostima.

3   10

Nastavnice srpskog jezika Aleksandra Stančul i Božana Mirkov ponosne su na svoje đake. Kako ističu, bez njihove energije, ljubavi prema muzici i književnosti, ovo veče ne bi bilo posebno i u duhu svetosavlja.

12   2

Školski Google Webmail

MailRed