Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Viki školarac

3. februar 2018 - Galerija fotografija

Naša škola se nedavno uključila u projekat Viki školarac u okviru obrazovnog programa Vikimedije Srbije koji okuplja osnovce i srednjoškolce oko zajedničkog zadatka - širenja slobodnog znanja i kulture, uz povećanje digitalne pismenosti.

Za zainteresovane đake VI-VIII razreda naše škole u subotu, 3. februara, u informatičkom kabinetu je organizovana obuka u uređivanju stranica na Vikipediji. Nebojša Ratković iz Vikimedije Srbije je sa đacima prošao osnovne korake u pisanju tekstova i objavljivanju na stranici onlajn enciklopedije.

viki01    viki02

Nadamo se da će učesnici projekta Viki školarac istraživačkim radom unaprediti svoje znanje i da će u narednom periodu svojim člancima obogatiti stranice Vikipedije.