Radionice o demokratiji i toleranciji

16. februar 2018 - Galerija fotografija

Saradnja naše škole sa Centrom za istraživanje, transparentnost i odgovornost (CRTA) iz Beograda se nastavlja i u ovom polugodištu.

Naime, 14. februara, Tamara Branković i Mirjana Jovanović, aktivistkinje ove organizacije, održale su interaktivne radionice u našoj školi. Sa učenicima VI razreda su razgovarale na temu demokratskih vrednosti i tolerancije. Kroz iste radionice su istovremeno prošli i učenici VI razreda osnovnih škola u Sijarinskoj Banji i Novom Pazaru.

crta01   crta02

Nakon održanih radionica učenici su imali priliku da putem skajpa popričaju sa drugarima iz drugih škola, na najbolji način predstave svoj grad i školu, ali i razmene mišljenja i iskustva stečena na radionicama.

crta03   crta04

Za naše učenike, ovo je bilo interesantno iskustvo, posebno što im je pružena prilika za komunikaciju putem savremenih tehnologija koja je sve prisutnija u formalnom obrazovanju i pruža veliki broj mogućnosti za učenje.

Učeći o toleranciji dajemo šansu različitostima, a poštujući tuđe običaje, kulturu, tradiciju i verovanja, dajemo šansu da i drugi poštuju naše običaje, kulturu...