Upoznajmo demokratiju i toleranciju - II deo

27. februar 2018.

U okviru drugog kruga projekta UG CRTA „Upoznajmo demokratiju i toleranciju”, u subotu, 24. februara, u Novom Pazaru, učenici VI razreda Osnovne škole „Sveti Sava” družili su se sa svojim vršnjacima iz Sijarinske Banje i OŠ „Meša Selimović” iz Novog Pazara. Kroz interaktivno upoznavanje i zanimljive radionice naši osnovci usvajali su nova znanja i primenjivali svoje veštine razumevanja i povezivanja iz oblasti Građanskog vaspitanja, ali i celokupne opšte kulture i informisanosti. Družeći se sa svojim vršnjacima iz drugih dvojezičnih škola, naši osnovci su kroz igru i zabavu osvestili važne odrednice svakog društva: uvažavanje različitosti, sloboda, kulturološke različitosti, tolerancija, demokratija.

crta1   crta2

Osim aktivnog učestvovanja u predavanju, mališani su imali priliku i da upoznaju deo prošlosti Novog Pazara. Najviše su uživali u poseti Muzeju i u obilasku Starog Rasa. Kako ističu njihovi nastavnici, ovakvim putovanjima, druženju i učenju mališani se uvek raduju jer ih prepoznaju kao najbolji način trajnog usvajanja znanja.