Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Radna poseta Osijeku

15. april 2018 - Galerija fotografija

Tokom 9. i 10. aprila, ekipa naše škole koju su činili nastavnici Danilo Borovnica, Miroslav Grujić, Dragana Videnov, Vitomir Radak - direktor škole, deset učenika VII i trojica učenika VIII razreda, boravila je u radnoj poseti Osnovnoj školi Vladimira Becića u Osijeku koja je ranije nosila ime Moša Pijade (kao i naša škola). Ova poseta je deo školskog Erazmus+ projekta Zajedno učimo bolje! (Together we learn better!), a završnica eTwinning projekta Kako se snaći na Marsu (How to manage on Mars) koji su realizovali nastavnici Danilo Borovnica, Miroslav Grujić i Marko Rajić sa učenicima VII razreda naše dve škole.

Osijek02   Osijek01

Učenici su sa svojim vršnjacima proveli dan u šetnji gradom, obilasku znamenitosti, razgovoru o interesovanjima, priči o kulturnom nasleđu, a naučili su i neke nove reči.

Osijek07   Osijek08

Ovo je bila izvrsna prilika da nastavnici i učenici posete časove matematike, geografije i engleskog jezika i upoznaju se sa hrvatskim školskim sistemom, te vide kako funkcioniše elektronski dnevnik. Dogovorena je dalja saradnja na novim projektima.

Osijek05   Osijek06

Osijek03   Osijek04

Organizovan je i radni sastanak sa učiteljem Brunom Sekerešem iz Osnovne škole Tordinci, našim partnerom na eTwinning projektima.

Poseta Hrvatskoj zaokružena je obilaskom rodne kuće Milutina Milankovića u Dalju. Vodič Đorđe Nešić nas je kroz zanimljivu priču upoznao sa životom i delom ovog velikog srpskog matematičara, astronoma, klimatologa, geofizičara, građevinskog inženjera, doktora tehničkih nauka i popularizatora nauke koji je rame uz rame svojim delom sa Nikolom Teslom i Mihajlom Pupinom. Pokazao nam je i mnoštvo interaktivnih eksponata i tako približio značaj Milankovićevog rada.

Dalj01   Dalj02

Koristimo priliku da se još jednom zahvalimo našim domaćinima na srdačnom gostoprimstvu, a posebno direktorici škole Tatjani Kristek, sekretarici Sanji Omazić, nastavnici matematike Sandri Bagarić, nastavnici engleskog jezika Zvonimiri Radić-Sršić i nastavniku geografije Marku Rajiću.