Početak nastave za školsku 2018/19. godinu:

Ekskurzija 8. razreda - Đerdap

22. maj 2018 - Galerija fotografija

Proteklog vikenda, učenici osmog razreda naše škole bili su na dvodnevnoj ekskurziji.

Posetili su jednu od najvećih evropskih ravničarskih tvrđava — Smederevsku tvrđavu, videli površinski  kop bakra u Majdanpeku i napravili šetnju dugu 1,5 km kroz Rajkovu pećinu.

đerdap01   đerdap02

Posle vesele noći u Karatašu, sledila je poseta kladovskom Narodnom muzeju, srednjovekovnoj tvrđavi Fetislam  i kratka šetnja do ostatka Trajanovog mosta. Nastavak puta je vodio do Hidroelektrane Đerdap koja proizvodi oko 20% električne energije naše države. Tu su se upoznali sa gradnjom i radom ove ogromne hidroelektrane. U povratku, imali su priliku da vide i arheološko nalazište Lepenski Vir. Kultura Lepenskog Vira je stara oko 8000 godina. Ekskurzija se završila kratkom posetom Srebrnom jezeru.

đerdap03   đerdap04

Pratilo nas je lepo vreme koje je doprinelo da ova ekskurzija ostane već lepa uspomena.

đerdap05