Početak nastave za školsku 2018/19. godinu:

Prezentacija aplikacija

24. maj 2018 - Galerija fotografija

U četvrtak, 17. maja 2018. godine, u prepunoj školskoj medijateci, nastavnici Miroslav Grujić i Dušan Radin prezentovali su prisutnima sve ono što su naučili tokom kursa „Tablets and Smartphones: using mobile devices as educational tools“ u Firenci (12-17. marta). Prilikom izlaganja, oni su detaljno objasnili kako funkcioniše deset aplikacija koje se veoma lako mogu koristiti u nastavi i vannastavnim aktivnostima. Za svaku aplikaciju su naveli koje su joj mogućnosti i za kakve je aktivnosti najpraktičnija. Sve aplikacije se mogu koristiti u tehničkim uslovima kojima škola raspolaže i zato su veoma korisne. Korišćenjem pomenutih aplikacija povećaće se zainteresovanost učenika za gradivo, znanje na lakši način postaje trajnije, a učenici koji bi da dodatno prošire svoje znanje iz pojedinih nastavnih oblasti to mogu učiniti na jedan veoma interesantan način.

aplikacije01   aplikacije02

Tokom prezentacije prisutni nastavnici su bili zainteresovani i postavljali su pitanja u vezi sa aplikacijama koje ih interesuju.