Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Ekskurzija 6. i 7. razreda - Vršac

28. maj 2018 - Galerija fotografija

Učenici VI i VII razreda bili su u subotu, 26. maja, na ekskurziji koja je sadržajno bila veoma bogata i interesantna.

Na tom putu, prvo su se upoznali sa likom i delom Mihajla Pupina obilazeći njegovu rodnu kuću i muzej posvećen njemu u Idvoru. Put ih je dalje vodio do Kovačice gde se većina učenika prvi put susrela sa naivnim slikarstvom, te su puni utisaka napustili galeriju. Dalje, prema Vršcu, zastali su u Hajdučici gde su obišli Damaskin, jedan od dvoraca porodice Dunđerski. Tamo su se upoznali sa istorijatom samog dvorca, ali i najznačajnijim trenucima iz života Dunđerskih. U samom Vršcu, na jugu Banata, naši učenici su zavirili u istoriju grada obilaskom Narodnog muzeja, kao i čuvene Apoteke na stepenicama. Bogatstvo ove multikulturalne sredine videli su i u crkvi Sv. Gerharda, najvećoj katoličkoj crkvi u Srbiji. Potom su obišli Vladičanski dvor i još malo kročili u istoriju obilaskom Kule na Vršačkom bregu.

vrsac01   vrsac02

vrsac03   vrsac04

Osim što su puno toga naučili na ovoj ekskurziji, učenici su se lepo i proveli, a sve je začinila žurka u autobusima prilikom povratka u Kikindu.