Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

2 + 8 nastavnika naše škole u digitalnoj učionici

15. jul 2018.

Digitalna učionica/digitalno kompetentan nastavnik – uvođenje elektronskih udžbenika i digitalnih obrazovnih materijala, naziv je programa obuke za nastavnike – voditelje koja je realizovana u Srpsko-korejskom informatičkom pristupnom centru u Beogradu, od 17. do 22. maja. Nastavnici će stečena znanja i veštine podeliti na novim obukama sa 2.000 učitelja i nastavnika zaposlenih u osnovnim školama širom Srbije, kojima će Vlada Republike Srbije opremiti učionice savremenom nastavnom tehnologijom, kako bi primenili digitalne kompetencije za korišćenje digitalnih udžbenika u radu sa učenicima.

Na osnovu rezultata sertifikacije voditelja i prijava nastavnika po školskim upravama i školama, napravljene su preliminarne liste voditelja i nastavnika. Od 70 odabranih voditelja, dvoje su nastavnici naše škole:

• Gordana Rackov i
      • Arpad Pastor,

a nastavnici koji će proći obuku su:

• Eleonora Volaš Cibula,
      • Danilo Borovnica,
      • Miroslav Grujić,
      • Zita Herceg,
      • Božana Mirkov,
      • Dragica Sredojev,
      • Tanja Raca i
      • Dragana Videnov.
Svi nastavnici koji će proći kroz obuku, za potrebe škole i nastave dobiće po jedan laptop računar i projektor. Na ovaj način smo školu obogatili za osam laptopova i projektora koji će se koristiti u nastavnom procesu.

digi1   digi2