Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Školski kalendar za 2018/19. godinu za OŠ na teritoriji AP Vojvodine

5. avgust 2018.

Školski kalendar za 2018/19. godinu u PDF formatu možete preuzeti OVDE.

Pokrajinski sekretar za obrazovanje, propise, upravu i nacionalne manjine – nacionalne zajednice doneo je Pravilnik o školskom kalendaru za osnovne škole sa sedištem na teritoriji Autonomne Pokrajine Vojvodine za školsku 2018/2019. godinu.

Nastava u osnovnoj školi ostvaruje se u toku dva polugodišta:
  • Prvo polugodište počinje u ponedeljak, 3. septembra 2018. godine, a završava se u petak, 21. decembra 2018. godine. U prvom polugodištu ima 80 nastavnih dana.
  • Drugo polugodište počinje u utorak, 15. januara 2019. godine, i završava se:
    u petak, 14. juna 2019. godine, za učenike od prvog do sedmog razreda i ima 100 nastavnih dana;
    u petak, 31. maja 2019. godine, za učenike osmog razreda i ima 90 nastavnih dana.
Nastavne i radne subote i izmene u rasporedu časova u nastavnim danima:
  • U subotu, 17. novembra 2018. godine, nastava se izvodi prema rasporedu časova za ponedeljak.
  • U subotu, 19. januara 2019. godine, nastava se izvodi prema rasporedu časova za petak.
  • U subotu, 4. maja 2019. godine, nastava se izvodi prema rasporedu časova za ponedeljak.
Raspusti u toku školske godine:
  • Zimski raspust počinje u ponedeljak, 24. decembra 2018. godine, a završava se u ponedeljak, 14. januara 2019. godine.
  • Prolećni raspust počinje u petak, 19. aprila 2019. godine, a završava se u četvrtak, 2. maja 2019. godine.
  • Letnji raspust za učenike od prvog do sedmog razreda počinje u ponedeljak, 17. juna 2019, a završava se u petak, 31. avgusta 2019. godine.
  • Letnji raspust za učenike osmog razreda počinje po završetku završnog ispita, a završava se u petak, 31. avgusta 2018. godine.
Skolski kalendar 2018-19

Školski kalendar za 2018/19. godinu u PDF formatu možete preuzeti OVDE.