Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Mamutfest 2018.

8. septembar 2018 - Galerija fotografija

Ovogodišnja proslava rođendana mamutice Kike bila je u znaku broda. Zainteresovani su mogli da obiđu izložbu „Karpatia - Titanik” muzeja iz Rijeke, saznaju šta su to šajke na radionici Muzeja Vojvodine iz Novog Sada, upoznaju se sa likovnim stvaralaštvom Save Šumanovića na radionici istoimene galerije iz Šida, sastavljaju slagalice sa motivima brodova na radionici Muzeja grada Beograda, prave brodove od gline na radionici Centra Terra, ali i prave magnete u obliku mamuta na radionici muzeja iz bugarskog grada Ruse, posmatraju kako nastaje mamut od slame i još mnogo toga.

mf03    mf04

Mamutska evolucija, Mamutski adrenalin, Ubodi Kiki rep, samo su neke od igara u kojima se oprobalo 10 ekipa VII razreda kikindskih škola. Naša ekipa (Anđela Beloš i Iva Rakić VII2, Luka Mićić VII3 i Veljko Lakić VII4) osvojila je PRVO mesto sa maksimalnim brojem poena u skoro svim igrama.

mf01    mf02