Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Projekat "2000 digitalnih učionica" - obuka nastavnika

10. septembar 2018 - Galerija fotografija

U proteklih deset dana u našoj školi su održane dve obuke iz elektronske pismenosti nastavnika. Neposredno pred početak školske godine, 29. i 30. avgusta organizovana je obuka za nastavnike, učesnike projekta „2000 digitalnih učionica“. Da podsetimo, to je projekat koji je pokrenula Vlada Republike Srbije i kojim je obuhvaćen deo nastavnika koji ove školske godine predaju u prvim i petim razredima. Iz naše škole, projektom su obuhvaćeni sledeći nastavnici:

• Eleonora Volaš Cibula
      • Danilo Borovnica,
      • Miroslav Grujić,
      • Zita Herceg,
      • Dragica Vukša,
      • Dragica Sredojev,
      • Tanja Raca i
      • Dragana Videnov.

Obuku u našoj školi pohađali su: Vesna Kralj Damjanov, kao i kolege iz Horgoša, Čaba Gazdag i Goran Nikičić. Iz redova voditelja obuke našu školu dostojno predstavljaju i obuku vode Gordana Rackov i Arpad Pastor. U toku dvodnevne obuke nastavnici su obučeni kako da koriste digitalnu opremu i kako da koriste novi digitalni nastavni materijal koji prati sve nove udžbenike za prvi i peti razred. Kruna ovog projekta je podela digitalne opreme. Naime svaki nastavnik, učesnik projekta će dobiti komplet opreme za uspešan rad u školi. Oprema se sastoji od laptop računara i projektora sa pratećom opremom. Oprema treba da stigne u školu do sredine septembra.

Obuka održana u našoj školi, voditelj obuke: Arpad Pastor

Druga grupa, voditelj obuke: Gordana Rackov