Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Praznik jezika 2018.

28. septembar 2018 - Galerija fotografija

Ovogodišnju proslavu Evropskog dana jezika obeležilo je nekoliko aktivnosti. Učesnici eTvining projekta su sa nastavnicom engleskog jezika snimili video poruke, pisali razglednice, bojili zastave različitih evropskih država i učili kako se kaže zdravo na raznim jezicima.

U sredu, 26. septembra, organizovano je druženje sa predstavnicima škola: „Milivoj Omorac”, „Ivo Lola Ribar”, „Vuk Karadžić”, „Feješ Klara”, „Jovan Popović”, „Žarko Zrenjanin” i „Dušan Vasiljev”. Petočlane ekipe su proverile svoje znanje u kvizovima „Ko to tamo govori” i „Koliko poznajete Evropu?” na engleskom jeziku i kvizu „Pitalice” na srpskom jeziku. Takođe, imale su priliku da provere koliko su im poznate skraćenice na engleskom jeziku. Slavlje su obogatili učenici III razreda koji su otpevali pesme na engleskom jeziku, učenik IV razreda koji je govorio stihove na španskom jeziku, te učenici završnih razreda koji su odsvirali kompozicije na gitari i flauti. Program je završen nastupom mladog rok benda Devils.

edj01   edj02

Naša proslava se i ove godine nalazi u Kalendaru događaja Saveta Evrope, a glasanje za najinovativniji događaj godine otvoreno je do 20. oktobra.