Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Dan tolerancije 2018.

17. novembar 2018 - Galerija fotografija

Povodom Međunarodnog dana tolerancije, učenici VII razreda su zajednički pripremili program kojim su hteli da poruče da treba da poštujemo i prihvatamo jedni druge bez obzira na razlike ne samo 16. novembra nego svakodnevno.

Na početku programa prikazana je anketa koju su mladi novinari uradili sa našim najmlađim učenicima na temu tolerancije.

Mešovite ekipe učenika učestvovale su u zabavno-edukativnom kvizu, čuli su se stihovi na srpskom, nemačkom i engleskom jeziku, tradicionalne srpske pesme i zvuci sintisajzera i gitare, a i balerine su izvele svoju tačku. Na kraju su se svi počastili kolačima koje su pripremile vredne mame i bake kojima se ovim putem zahvaljujemo.

Drago nam je što su se našem pozivu odazvala i deca iz migrantskog centra.

tolerancija01    tolerancija02

Da podsetimo, Međunarodni dan tolerancije ustanovljen je 16. novembra 1995. godine na Generalnoj skupštini Uneska. Prema Deklaraciji, tolerancija je prihvatanje činjenica da „ljudska bića, prirodno različita po izgledu, položaju, govoru, ponašanju i vrednostima imaju pravo da žive i budu to što jesu.“