Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Moja Kikinda 2018 - nagradna ekskurzija

18. novembar 2018 - Galerija fotografija

Finalisti ovogodišnjeg kviza o Kikindi posetili su Beograd 17. novembra.

Prvo su obišli Kalemegdan, a potom Narodnu skupštinu. Tu su, u društvu narodne poslanice Aleksandre Majkić iz Kikinde, obišli Veliku i Malu salu za sednice gde su imali prilike da sede u poslaničkim klupama i stoje za govornicom, te raskošni diplomatski salon poznatiji kao salon Kneza Pavla, biblioteku sa vrednim zbirkama retkih knjiga, stenografskih beležaka i ustava koji svedoče o burnoj srpskoj istoriji, i saznali nešto više o istorijatu ove važne državne institucije.

bgd01    bgd02

bgd03    bgd04

Posetili su i Istorijski muzej Srbije gde je nedavno otvorena interaktivna izložba „Kraj Velikog rata 1917-1918”. Krećući se kroz „rov”, slušajući priču kustosa i tumačenja slavnog Arčibalda Rajsa, te gledajući kratke video zapise, fotografije, oružje i odlikovanja, mogli su da „prožive” poslednje ratne godine i stignu do Trijumfalne kapije u Parizu. U posebnoj galeriji Muzeja obišli su i izložbe „Znamenja Prvog svetskog rata iz zbirke Istorijskog muzeja Srbije” i „Đorđe Čarapić Fusek, sekretar Kancelarije kraljevskih ordena - život i delo” gde su se upoznali sa životom i delom čoveka koji je dizajnirao državne simbole Kraljevine SHS i Kraljevine Jugoslavije.

bgd05    bgd06

Nagradna ekskurzija završena je šetnjom Knez Mihailovom ulicom.