"Energija je svuda oko nas" – dodela nagrada

23. decembar 2011.

Naša škola je sa zapaženim uspehom učestvovala u projektu "Energija je svuda oko nas". Završna manifestacija je održana u petak 23. decembra u zgradi Pokrajinske skupštine gde su dodeljene diplome, zahvalnice i pokloni nagrađenim učenicima, njihovim mentorima i institucijama iz kojih dolaze (predškolskim ustanovama, osnovnim i srednjim školama).

Projekat Autonomne pokrajine Vojvodine "Energija je svuda oko nas" nastao je iz potrebe da se ukaže da energije nema u izobilju, da se javljaju energetske krize, ali i da se podstaknu  mladi na ekološki odgovorno ponašanje. Namera je bila da učesnici svojim kreativnim rešenjima doprinesu širenju svesti o neophodnoj štednji energije i, što je još značajnije, o korišćenju obnovljivih izvora energije. Učesnici projekta svoje ideje mogli su predstaviti modelom ili maketom, multimedijalnom prezentacijom, literarnim ili likovnim radom.

Nagrađeni

Učenici naše škole i njihovi nastavnici rado su se uključili  u ovu aktivnost kojom se razvija ekološka svest. Nastavnici tehničkog vaspitanja inspirisali su svoje učenike da prave modele i makete. Literarne radove su pisali svi učenici od V do VIIIrazreda uz svesrdnu pomoć svojih nastavnika maternjih jezika, srpskog i mađarskog. Na konkurs smo poslali 64 uspela rada. Likovne radove su slikali svi učenici od  I do VIII razreda uz nadzor učitelja i nastavnika likovne kulture koji su probrali 69 najuspelijih radova.

Sa zadovoljstvom vam predstavljamo dobitnike nagrada:

• Dušan Ljuboja VIII2, Rastko Zamurović VIII2, Jovan Milićev VIII4i Albert Nađ VII1osvojili su drugu nagradu za rad "Solarni kolektor" u kategoriji modeli i makete. Mentori su im bili nastavnici tehničkog i informatičkog obrazovanja Maja Duvnjak i Dušan Radin;
  • Aleksa Rosić VIII2osvojio je treću nagradu za literarni rad "Čuvajmo planetu da nam duže traje". Mentor mu je bila nastavnica srpskog jezika Dragica Vukša;
  • Nevena Milovanov IV5osvojila je treću nagradu za likovni rad. Mentor joj je bila učiteljica Svetlana Subotički;
  • Jene Nađ V5 osvojio je drugu nagradu za likovni rad. Mentor mu je bila nastavnica likovne kulture Eleonora Volaš Cibula;
  • Vladimir Banov V3 osvojio je treću nagradu za likovni rad. Mentor mu je bila nastavnica likovne kulture Zorica Rofa.
  • I na kraju, u kategoriji najuspešnije škole u akciji "Energija je svuda oko nas", osnovna škola "Sveti Sava" osvojila je drugu nagradu.

Prijem je organizovan na visokom nivou, bili smo zadovoljni postignutim uspehom i ponosni na svoj rad. Nagrađeni učenici su se najviše obradovali em-pe4 plejerima i grafičkim tablama za pisanje i crtanje koje su dobili na poklon, a škola je bogatija za "pametnu tablu" i monografiju o Nemanjićima.

Nastavićemo da širimo svest o očuvanju životne sredine i podržaćemo ovu, nadasve, edukativnu akciju i sledeće školske godine.