Nagrada za najbolji školski sajt AP Vojvodine - Dani informatike 2013.

22. decembar 2013 - Galerija fotografija

U petak, 20. decembra, održana je završna svečanost Dani informatike u školama Vojvodine 2013, na Fakultetu za ekonomiju i inženjerski menadžment u Novom Sadu. Organizator ove tradicionalne manifestacije je Centar za razvoj i primenu nauke, tehnologije i informatike iz Novog Sada, a ceo događaj je pod pokroviteljstvom Pokrajinskog sekretarijata za obrazovanje, upravu i nacionalne zajednice. Cilj ovе manifestacije jeste da se podstakne proces informatizacije nastave u osnovnim i srednjim školama Vojvodine, kao i da se popularišu nove tehnologije u nastavnim i vannastavnim aktivnostima. Našoj školi je dodeljeno veoma prestižno priznanje - Nagrada za odličan školski veb sajt. Ova nagrada predstavlja priznanje za dugogodišnji rad na školskom sajtu.

Nagrada1     Nagrada2

Naša škola od 2001. godine ima sopstveni sajt, koji je redizajniran u februaru 2012. godine. Kreirali su ga i redovno ga ažuriraju nastavnici škole. Školski sajt predstavlja virtuelni prostor gde se okupljaju učenici, roditelji, nastavnici i svi oni koji su zainteresovani da se informišu o radu naše škole. Na početnoj strani nalaze se vesti koje se ažuriraju u "ritmu" dešavanja vezanih za život škole, postignuća učenika i nastavnika. U ostalim menijima mogu da se nađu informacije o učenicima, nastavi, stručnom usvaršavanju nastavnika, završnom ispitu (zbirke, zadaci i rešenja zadataka iz zbirke), razni video-tutorijali, preuzimanja dokumenata bitnih za obrazovanje, preuzimanja softvera koji se koriste u nastavi, zadaci sa raznih takmičenja... Pored toga, sajt sadrži uočljive linkove, ispod naslovne fotografije, ka svojim najbitnijim delovima i ostalim celinama koje upotpunjuju internet prezentaciju škole. Podršku sajtu, koji zajedno sa njim predstavljaju jedinstven sistem, daju i:

• Elektronski časopis - u kojem se predstavljaju literarni, likovni i novinarski radovi učenika. U radu redakcije stalno učestvuje dvadesetak đaka od 4. do 7. razreda i dve nastavnice koji svojim idejama osavremenjuju časopis i prilagođavaju ga deci školskog uzrasta.
      • Fejsbuk stranica škole - predstavlja odličan način obaveštavanja učenika, nastavnika i roditelja o svakodnevnim dašavanjima vezanim za školu. Učenici su veoma aktivni na ovoj društvenoj mreži, gde mogu da ostave svoje komentare i da postave pitanja, ili da pokažu da im se sviđa neka fotografija ili tekst. Ovaj vid komunikacije pokazao se kao veoma koristan i najbrži način informisanja učenika.
      • Elektronsko učenje – Moodle sistem - predstavlja servis na kojem se postavljaju nastavni materijali koji služe kao podrška nastavi. Na ovom sistemu se nalaze oko 20 kurseva koji su aktivni u toku školske godine, kao direktna podrška nastavnom procesu, kao i mnogi drugi kursevi važni za proširivanje znanja. Na njemu učenici mogu da pristupe multimedijalnim nastavnim materijalima, koji su interesantniji i interaktivni, za razliku od klasičnih udžbenika. Provere znanja koja se izvršavaju preko ovog sistema daju nastavnicima potpunu informaciju o postignućima učenika. Cilj ovakvog učenja jeste osavremenjivanja nastave i približavanje gradiva učenicima putem tehnologije na koju su navikli, pomoću računara i interneta.

Naš školski sajt je na osnovu svega ovog osvojio nagradu Najbolji školski sajt na teritoriji AP Vojvodine. Naravno, pored našeg sajta, tu su i drugi izuzetno kvalitetni školski sajtovi naših kolega. Pored našeg, nagradu su dobili i sajtovi sledećih škola: OŠ "Šamu Mihalj", Bačko Petrovo Selo, Računarska gimnazija "Smart", Novi Sad i "Karlovačka gimnazija", Sremski Karlovci.

Podsećamo da smo 2012. i 2011. godine bili nagrađeni za izuzetan doprinos na polju stručnog usavršavanja prosvetnih radnika, dok smo 2010. godine dobili glavnu nagradu - plaketu Stjepan Han, kao najuspešnija škola iz oblasti informatike u kategoriji osnovnih i srednjih škola na teritoriji AP Vojvodine.

Nagrada3