Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Poseta učenika IV2 odeljenja Uglenim časovima u Tehničkoj školi

18. april 2018 - Galerija fotografija

Učenici IV2 odeljenja naše škole posetili su 18.4.2018. Tehničku školu na poziv profesora Mirka Vukobrata, Darinke Hristić Klačak i Zagorke Pastor. Učenici su imali priliku da kroz dva ugledna časa saznaju nešto o obnovljivim i neobnovljivim izvorima energije i strujnom kolu. Cilj predavanja bio je da kroz aktivnu nastavu, na interesantan i razumljiv način povežu nastavne sadržaje koje su učili u školi, da budu istraživači i isprobaju razne eksperimente.

tehn1    tehn2

Kroz današnju posetu učenici su imali priliku da čuju, vide, opipaju, saznaju šta su to magneti, naelektrisanje, kako se od solarnog panela dobija struja, da povežu strujno kolo, saznaju šta je indukcija. Učenici su pokazali zavidno znanje iz ovih oblasti, aktivno su učestvovali u eksperimentima, nešto novo naučili i zabavili se.

tehn3    tehn5

Na kraju časova smo im priredili iznenađenje. Predavanju se priključio i učenik naše Tehničke škole Dejan Dražić, poznatiji kao Dex Rock, koga su pozdravili sa oduševljenjem, fotografisali se i uzeli autograme.

tehn6