Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Primena digitalnih udžbenika u nastavi - ogledni čas

16. novembar 2018 - Galerija fotografija

Učiteljica Gordana Rackov je 16. novembra 2018. održala ogledni čas iz predmeta Srpski jezik, a nastavna jedinica je Glasovi i štampana slova C i Nj. Oglednom času su prisustvovali direktor škole  Vitomir Radak, nastavnice srpskog jezika: Zita Herceg i Dragica Vukša i učiteljice: Jasmina Ciganović, Radmila Čudanov i Branislava Okuka.

digi1    digi2

Cilj časa je da se prikaže primena digitalnog i elektronskog udžbenika u savladavanju prepoznavanja, pisanja i čitanja štampanih slova C i Nj. Kombinacijom zadataka na digitalnom udžbeniku, posmatranjem i analizom pisanja slova i povezivanjem znanja koje su stekli na prethodnim časovima, učenici su utvrđivali pisanje i čitanje do sada obrađenih slova. U uvodnom delu časa učenici su uočavali slova odgonetanjem pitalice, a zatim su se podsetili redosleda pokreta pri pisanju novih slova putem digitalne animacije. Uporedo su učili, radili zadatke i vežbali putem digitalnog i štampanog udžbenika i pripremljenih materijala. Na kraju su naučeno utvrdili igrajući igru Slovima, radom u parovima, putem računara i pripremljenih nastavnih listića.

digi3    digi4

Digitalni udžbenici u kombinaciji sa tradicionalnim načinom rada omogućavaju učnicima samostalan rad, rad u paru ili u grupi, veću angažovanost i aktivnost na svakom času. Radom interaktivnih testova i zadatka u digitalnom udžbeniku i dobijanjem brze povratne informacije učenici mogu da provere koliko su uspešno savladali nastavne sadržaje. Personalizovan pristup u nastavi naglašava važnost uloge nastavnika, a učenicima omogućava ne samo da postignu bolji uspeh, već i da razviju različite veštine i osnaže samopouzdanje.

digi7    digi6