Primena IKT u nastavi

5. novembar 2016 - Galerija fotografija

Učiteljica Gordana Rackov je 2. novembra 2016. održala ugledni čas iz predmeta Priroda i društvo, a nastavna jedinica bila je Prirodna staništa – šume. Učenici su imali prilku da upoznaju šumski svet kombinacijom multimedijalne prezentacije, individualnog rada putem interaktivne table i vežbanjem na Mudlu na tablet računarima. Samostalan rad i brza povratna informacija omogućavaju učenicima da stiču veću pokretljivost intuitivnog mišljenja, psihološku uravnoteženost i kognitivno-motoričku angažovanost.

sume1    sume2

Primena IKT u nastavi podrazumeva kvalitetan profesionalni rad nastavnika i povećanu motivaciju za rad i njihovo angažovanje i usavršavanje na dva nivoa — rad na sopstvenom usavršavanju i rad na istraživanju u primeni novih nastavnih metoda.
Uglednom času su prisustvovali direktor škole Vitomir Radak, nastavnik informatike i pomoćnik direktora Milorad Karanović, učiteljice — Ljiljana Jolić, Jasmina Ciganović, Jasmina Koldan, Branislava Okuka, Jovanka Jovanovski, Radmila Čudanov, Svetlana Subotički, Jasmina Terzin, Miroslava Sivčev, i nastavnice biologije — Danijela Trtić i Žužana Kirti Dekanj.

sume3    sume4

2199212