Japan kroz kulturu, tradiciju i nauku

21. novembar 2016 - Galerija fotografija

Nastavnice Maja Duvnjak i Eleonora Volaš Cibula održale su ugledni čas korelacijom predmeta  — geografije i tehničkog i informatičkog obrazovanja. Uglednom času su prisustvovali kolege i učenici sedmog razreda i srpskog i mađarskog odeljenja, koji su imali prilike da kroz maštu „otputuju” u Japan. Iz geografskog ugla predstavljen je Japan kroz prirodne odlike i nepogode koje ih mogu zadesiti, kroz uspeh njihovog brzog razvoja pomoću rada, reda, discipline i poštovanja, i pomoću ulaganja u nauku i školstvo. Tehnička dostignuća, brzi Maglev vozovi i njihov način rada, kao i razni roboti predstavljeni su iz ugla tehničkog i informatičkog obrazovanja. U poslednjoj trećini časa, prisutnima se pridružio i gost Tibor Ružić, koji je uveo učenike u čari origamija. Uz njegovu pomoć, đaci su napravili ždrala — simbol Japana. Svi prisutni su imali priliku da probaju japanske jabuke, kao i da piju čaj od trešnjinog cveta.

Učenicima je dočaran jedan drugačiji svet i jedna drugačija kultura. Pokazalo se to kao dobitna kombinacija, jer je sat i po vremena dvočasa proletelo i pokazalo se kao kratko.