Obrazovni softveri u nastavi uz pomoć tablet računara

23. jun 2015 - Galerija fotografija

U saradnji sa firmom Coprix Media iz Beograda, a pod pokroviteljstvom SO Kikinda, od 2014/15. učenici odeljenja I2, koje vodi učiteljica Gordana Rackov, imali su priliku da uče uz pomoć softvera za srpski jezik InterAktivni Bukvar. Učenici su koristili uređaje osetljive na dodir, zabavljali se uz igroliku aplikaciju, a da pritom nisu ni bili svesni da su u procesu učenja. Za vreme igranja, sistem je prikupljao i analizirao podatke za svakog korisnika i prilagođavao korisničko iskustvo, omogućavajući svakom detetu da dostigne svoj maksimalni potencijal.

tablet1    tablet2

InterAktivni Bukvar je višestruko nagrađivani sistem za učenje jezika, razvijen uz punu saradnju sa Filološkim i Učiteljskim fakultetom. Kombinuje igroliku aplikaciju i uređaje osetljive na dodir kako bi se učenici upoznali sa slovima azbuke i lakše ih zapamtili. Pozadinski sistem prikuplja i analizira podatke i daje uvid u napredak svakog učenika. Sistem je podržan od strane Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije koje je odobrilo pilot projekat i formalno testiranje na terenu.

tablet3    tablet