Ogledni čas engleskog jezika

15. maj 2019.

Nastavnica engleskog jezika Dragana Videnov održala je 13. maja 2019. ogledni čas What's the weather like? sa učenicima III2. Času su prisustvovale učiteljice Svetlana Subotički i Gordana Rackov i bibliotekarka Snežana Danić.
Nastavnica u svom radu aktivno koristi različite aplikacije, ali je na ovom času učenike upoznala i sa svetom proširene stvarnosti.
U uvodnom delu časa učenici su obnovili reči koje se odnose na vremenske prilike, uz fleškartice i mapu uma. Učenici su dobili zadatak da zapišu, a onda i pročitaju koju vrstu vremena vole i zašto. Izglasana je i omiljena vrsta vremena. Potom su učenici proširili vokabular kroz pesmu.

eng01   eng02
U glavnom delu časa zajedno su čitali za ovu priliku načinjenu slikovnicu o vetru i suncu, proverili razumevanje kroz onlajn kviz, gledali video zapise putem različitih aplikacija i utvrdili vokabular kroz edukativne onlajn igrice i pesmu.

eng03   eng04

Na kraju časa učenici su obnovili naučene reči kroz onlajn fleš kartice.
Učenici su bili veoma motivisani i aktivno su učestvovali u radu na času.