Plickers – promena ritma na času

25. novembar 2015 - Galerija fotografija

U sredu, 18. novembra 2015. godine, nastavnik matematike Danilo Borovnica je učiteljima i nastavnicima naše škole održao predavanje (obuku) za upotrebu Plickersa u nastavi.

Plickers je jednostavna ali moćna IKT alatka koja omogućava nastavnicima da prikupe podatke o formativnom ocenjivanju u realnom vremenu bez potrebe da učenici imaju pristup nekom uređaju. Besplatan je i primenljiv u skoro svim predmetima gde ima ponavljanja nekih pravila, proveravanja datuma i pojmova, kao i na svim nivoima (razredima).

plickers1     plickers2

Primena ovakvih IKT rešenja u učionici višestruko je korisna. Motivacija je daleko veća, učenici su raspoloženiji i priželjkuju ovakav način rada. Hteli ne hteli, moramo se menjati kako se menja okruženje i primenjivati u nastavi sve ono što može da pomogne i nama i učenicima. Ovo je jedan odličan začin za dobro skuvan čas.

plickers3     plickers4

Kako ovaj program radi pogledajte u ova dva uputstva za rad na sajtu nastavnika Danila Borovnice: Plickers na racunaru  i Plickers na telefonu.