Primeri dobre prakse - Učenje van učionice

23. april 2015 - Galerija fotografija

U okviru 65. Festivala profesionalnih pozorišta Vojvodine u Narodnom pozorištu u Kikindi učenici mlađih razreda naše škole su pogledali dečju predstavu „Snežna kraljica” u izvodjenju dečjeg pozorišta iz Subotice. Ova lirska predstava verno oslikava fabulu poznate istoimene bajke Hansa Kristijana Andersena. Snažan kontrast dobra i zla dat je svim jezičkim znacima ove složene umetnosti: scenom su dominirale jasne svetle boje, najčešće bela, crvena, zelena i plava, spram jedinog crnog kostima koji je nosio lik đavola. Smene godišnjih doba i raspoloženja jasno su određivale i muzičke partije, s povremenom plesnom koreografijom glume.

fest2    fest2

Nakon predstave učenici prvog i trećeg razreda imali su priliku da slušaju interesantno predavanje koje je pripremio veroučitelj Boban Petrović, koji predaje versku nastavu u našoj školi. Objasnio je učenicima naziv crkve, namenu i nazive pojedinih delova u crkvi i ispričao nekoliko priča vezanih za Isusa Hrista i njegove apostole.

fest3    fest4