Energija je svuda oko nas

Naša škola sa zapaženim uspehom učestvuje u projektu „Energija je svuda oko nas“ čiji je nosilac Centar za razvoj i primenu nauke, tehnologije i informatike.

energija11 energija13
Energija je svuda oko nas 2011. Energija je svuda oko nas 2013.
energija14 energija16
Energija je svuda oko nas 2014. Energija je svuda oko nas 2016.

Projekat Autonomne pokrajine Vojvodine „Energija je svuda oko nas“ nastao je iz potrebe da se ukaže na to da energije nema u izobilju, da se javljaju energetske krize, ali i da se podstaknu  mladi na ekološki odgovorno ponašanje. Namera je da učesnici svojim kreativnim rešenjima doprinesu širenju svesti o neophodnoj štednji energije i, što je još značajnije, o korišćenju obnovljivih izvora energije. Učesnici projekta svoje ideje mogu predstaviti modelom ili maketom, multimedijalnom prezentacijom, literarnim ili likovnim radom.

DanasDanas351
JučeJuče1377