Serbian Chinese (Simplified) English French German Hungarian Italian Norwegian Romanian
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
PrimeriDobrePrakdeBlack
DobraPraksa
                          eCasopisRed
eČasopis
                          AktivnaSkola
AktivnaŠkola
                          FacebookRed
facebook
                          MoodleRed
moodle
                          Instagram
Instagram
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Kros RTS-a 2012.

21. maj 2012. - Galerija - Kros RTS-a 2012.

U petak 18. maja po 22. put i u Kikindi je održan Kros RTS-a. Učenici od III do VIII razreda naše škole trčali su na stadionu, a najuspešniji u svojim grupama su bili:

Kategorija III razred - devojčice

  • Jelena Majstorović - 1. mesto     
  • Staša Vizi - 2. mesto
  • Mina Ružić - 3. mesto

 Kategorija III razred - dečaci

  • Marko Pešterić - 1. mesto
  • Ervin Takač - 2. mesto
  • Antonio Miškov - 3. mesto

Kategorija IV razred - devojčice
  • Nevena Milić - 1. mesto
  • Elena Brkanlić - 2. mesto
  • Anabela Đuranki - 3. mesto

Kategorija IV razred - dečaci
  • Vladimir Molnar - 1. mesto
  • Viktor Molnar - 2. mesto
  • Igor Todor - 3. mesto

Kategorija V razred - devojčice
  • Milica Kozomora - 1. mesto
  • Diana Sabo - 2. mesto
  • Katarina Ćirić - 3. mesto

Kategorija V razred - dečaci
  • Dejan Volaš - 1. mesto
  • Milan Zorić - 2. mesto
  • Radovan Kockar - 3. mesto

Kategorija VI razred - devojčice
  • Aleksandra Gavranov - 1. mesto                    
  • Ivana Dankov - 2. mesto
  • Katalin Kiš - 3. mesto

Kategorija VI razred - dečaci
  • Nemanja Milić - 1. mesto
  • Nikola Jovišić - 2. mesto
  • Stefan Kockar - 3. mesto

Kategorija VII razred - devojčice
  • Aleksandra Sivčev - 1. mesto
  • Antonina Vukobrat - 2. mesto
  • Jelena Konstantinov - 3. mesto

Kategorija VII razred - dečaci
  • Vanja Fišteš - 1. mesto
  • Ivan Petkov - 2. mesto
  • Vujadin Kojić - 3. mesto

Kategorija VIII razred - devojčice
  • Vanja Urošev - 1. mesto
  • Andrea Kiš - 2. mesto
  • Anita Kovarek - 3. mesto

Kategorija VIII razred - dečaci
  • Davor Mesaroš - 1. mesto
  • Nikola Novaković - 2. mesto
  • Robert Kotogan - 3. mesto

Rts

Prvenstvo u fudbalu "Liga budućih šampiona" 2012.

21. maj 2012. - Galerija - Liga budućih šampiona 2012.

Tokom školske godine održano je prvenstvo u fudbalu pod nazivom "Liga budućih šampiona". Organizator takmičenja je Fudbalski kamp Mladih Vukova. Učestvovalo je 10 ekipa osnovnih škola, uglavnom iz kikindske opštine, kao i škole iz Ade i Novog Miloševa. Takmičenje je imalo dva kola, jesenje i prolećno. Naša škola ponosno objavljuje svoje uspehe:

  • III razred - 1. mesto,
  • IV razred - 1. mesto,
  • V razred - 1. mesto,
  • VI razred - 3. mesto,
  • VII razred - 1. mesto.

Proglašeni smo najboljom školom na takmičenju i osvojili smo prelazni pehar. Čestitamo našim malim i velikim fudbalerima.

Fudbal

Predstavnici Uprave za Digitalnu agendu u poseti našoj školi

18. maj 2012. - Slike sa posete Uprave za digitalnu agendu

Predstavnici Uprave za Digitalnu agendu, Microsoft-a i ComTrade-a posetili su našu školu, radi provere funkcionisanja novog operativnog sistema Windows MultiPoint Server 2011. Ovaj operativni sistem je instaliran na računarima informatičkog kabineta novembra 2011. godine. Pet škola u Srbiji, među kojima i naša, poslužile su za testiranje ovog novog programa. Posetili su nas: Katarina Anđelković od strane Ministarstva kulture, informisanja i informacionog društva, Peter Liebhart - Support Engeneer u Microsoft-Mađarska, David Subašić - Technical Account Manager u Microsoft-Srbija i naš stari poznanik Robert Bešlija - Production manager iz ComTrade-a. Operativni sistem Windows MultiPoint Server 2011 se u proteklih 6 meseci pokazao kao veoma stabilan i odličan za rad na svih 30 radnih mesta našeg informatičkog kabineta.

Planirano je da sve škole u Srbiji, koje su učestvovale u projektu "Digitalna škola", organizovanog od strane tadašnjeg Ministarstva za telekomunikacije i informaciono društvo, i dobile računare za informatički kabinet, do kraja školske godine dobiju besplatno ovu novu verziju operativnog sistema. Ukupno 2808 škola u Srbiji je dobilo računare za digitalni kabinet, među kojima su i kikindske osnovne škole (spisak možete pogledati ovde). Slike sa otvaranja digitalnog kabineta u našoj školi 22. decembra 2010. godine možete pogledati ovde.

Informatika

Školska olimpijada 2012.

16. maj - 11. maj 2012.

Od 9. do 15. maja u Sremskoj Mitrovici održavaju se IX Školske olimpijske igre. Na Olimpijadi će učestvovati 4.000 učenika iz cele Srbije i Vojvodine. Osim na 14 sportskih terena u Mitrovici, nadmetanja će se održavati i u Rumi, Inđiji, Šidu i Beogradu, dok će učenici i njihovi treneri biti smešteni u kasarni, gde će se svako veče održavati kulturno-zabavni program.

Uspesi učenika naše škole: 

Džudo

olipmpijada2012-dzudo-logo

Na takmičenju iz džudoa, 14. maja, naši učenici ostvarili su sledeće rezultate:

  • Kategorija +63 kg - devojčice
    Nevena Grubišić - 2. mesto 
  • Kategorija +50 kg - dečaci
    Slobodan Batić - 3. mesto 

Streljaštvo

olipmpijada2012-streljastvo-logo

Na takmičenju iz streljaštva, 11. maja, naši učenici ostvarili su sledeće rezultate:

  • pojedinačno - dečaci
    Mario Volaš - 2. mesto 
  • ekipno - dečaci
    Mario Volaš, Albert Nađ i Emil Savanović - 4. mesto 

Takmičenje iz umetnosti Osnovnih Škola Vojvodine 2012.

13. maj 2012.

Na takmičenju iz umetnosti Osnovnih Škola Vojvodine koje je održano u Subotici 12. maja 2012. godine našu školu su predstavljali učenici David Budai I5, Kristina Hajdu III5, Mario Volaš VII4 i Čaba Kurunci VIII5. Od blizu 500 učenika naši đaci su postigli sledeće rezultate:

  • Kategorija - oblast recitovanja I - II razred
    Daniel Budai - 1. mesto
  • Kategorija - oblast likovna kultura (crtanje) VII - VIII razred
    Čaba Kurunci - 3. mesto

Učenici Mario Volaš, koji se takmičio iz opšte kulture i Kristina Hajdu, koja se takmičila se iz oblasti likovne kulture dobili su pohvale.

David

Daniel Budai i Kristina Hajdu

Mario

Čaba Kurunci i Mario Volaš

Pripreme za završni ispit 2012.

9. maj 2012.

Poslovni inkubator Zrenjanin, "HD Film" i Školska uprava Zrenjanin odlučili su da organizuju besplatnu pripremu za završni ispit iz matematike i maternjeg jezika i da je prenose putem Interneta.

Prvi prenos je počeo 8. maja 2012. u 10:00 časova. 

Ubuduće, sva predavanja će se prenositi utorkom i četvrtkom od 10:00 časovaPrenose možete pratiti na Internet adresi: www.hd-film.org

Svi časovi na kojima će se obrađivati pitanja iz zbirki biće postavljeni na našem sajtu, uz dozvolu Školske uprave Zrenjanin, tako da će i oni koji eventualno propuste direktan prenos moći naknadno da pogledaju snimljeni materijal. Materijalima koji sadrže pripreme za završni ispit možete pristupiti pomoću sledećih linkova: 

Školski Google Webmail

MailRed