Poslednji pozdrav koleginici Sanji Jakšić

Naša draga koleginica, učiteljica Sanja Jakšić, danas je izgubila bitku sa najtežom bolešću. Duboko smo potrešeni ovom užasnom veśću. Ceo kolektiv je ostao bez jedne divne učiteljice. Bila je vredna, kreativna, odgovorna i savesna. Volela je svoj posao, a pre svega svoje đake prema kojima je bila brižna, blaga i nežna. Reči ne mogu opisati bol koju osećamo zbog njenog preranog odlaska.

Draga Sanja, zauvek ćemo te pamtiti. Počivaj u miru.

Komemoracija će biti održana u četvrtak, 11.4.2024, u 10.45, u trpezariji OŠ “Sveti Sava” u Kikindi.
Sahrana je u četvrtak, 11.4.2024, u 13.00, na Novom groblju.

Posted in Školski život | Comments Off on Poslednji pozdrav koleginici Sanji Jakšić

Шта знаш о здрављу

У петак, у поподневним часовима, у просторијама општинске организације Црвеног крста одржано је квиз такмичење под називом Шта знаш о здрављу.

Овај квиз се, традиционално, одржава сваке године  у недељи Црвеног крста (од 8 – 15. маја). Циљ квиза је промоција здравог живота и брига о здрављу.

У категорији подмлатка такмиче се ученици 7. разреда, а у категорији омладине такмиче се средњошколци.

Пред трочланом комисијом коју чине здравствени радници учесници одговарају на пет питања везаних за раст, развој, превенцију болести, хигијену, физичко и ментално здравље. За већину ученика је ово први овакав „јавни“ наступ- усмено одговарање на питања пред комисијом и пред пуном салом вршњака, па има и треме.

Ученици наше школе сваке године учествују у овом квизу. Ове године нашу школу представљали су следећи ученици- Сара Бодо, Немања Арађански и Мирко Лакатуш. Они су на ово такмичење дошли припремљени и показали су солидно знање.

Сара Бодо из ОШ „Свети Сава“-66 поена, 4. место

Немања Арађански из ОШ „Свети Сава“-57 поена, 9. место

Мирко Лакатуш из ОШ „Свети Сава“-49 поена, 12. место

Било је укупно 17 учесника.

Са ученицима је била наставница историје Драгица Средојев која је и повереник Црвеног крста у нашој школи.

Posted in Takmičenja | Tagged , | Comments Off on Шта знаш о здрављу

Републичко такмичење у шаху

У суботу 6. 4. и недељу 7. 4. 2024. одржано је републичко такмичење у шаху  основних и средњих школа у појединачној и екипној конкуренцији. На појединачном такмичењу, у конкуренцији осмих разреда за девојчице Ана Војводић је заузела 26. место од укупно 55 такмичара. У екипној конкуренцији наша школа је заузела 39. место од 48 екипа. У екипној конкуренцији школу су представљали Немања Новотни, Вања Дербаков, Злато Барбул, Стојан Барбул, Михајло Новотни, Ана Војводић, Теа Грујић и Христина Милетин. Све похвале и честитке за све ученике који су својом игром и  залагањем на прави начин представљали нашу школу.

Уз напомену да посебно треба истаћи и похвалити учинак ученице Христине Милетин, која је на прави начин искористила дату прилику да представља нашу школу. Иако ученик 4. разреда из пет одиграних партија имала је исто толико победа.

Прилог: Борис Кнежевић, наставник физичког васпитања

Posted in Takmičenja | Tagged , | Comments Off on Републичко такмичење у шаху

Окружно такмичење из Српског језика и језичке културе 2024

Окружно такмичење из Српског језика и језичке културе одржано је у суботу, 6. априла 2024. године, у ОШ “Свети Сава” у Кикинди.

Ученик V разреда наше школе, Вукашин Илић, освојио је 2. место.
Поред Вукашина Илића, нашу школу су достојно представљали и ученици: Лука Попов, Миљана Томић, Мајда Хелрдих и Мила Пејчић.
Њихова менторка је наставница Зита Херцег.

Комплетне резултате можете погледати овде.

Свим учесницима честитамо на постигнутим резултатима.

Posted in Školski život, Takmičenja | Tagged , | Comments Off on Окружно такмичење из Српског језика и језичке културе 2024

Hipo olimpijada 2024

Preliminarna runda 12. Hipo olimpijade u poznavanju engleskog jezika, organizovana 16. marta u OŠ „Đura Jakšić“, okupila je preko 130 mladih zaljubljenika u engleski jezik iz Kikinde i okolnih sela, a među njima su bili i predstavnici III-VIII razreda naše škole.

Ovom prilikom pohvaljujemo sve naše takmičare koji su ostvarili 90% i više poena:

• HIPPO 1:

Nina Stijelja, IV2, 60/60 poena, plasman na državno finale,
Vukašin Mrkelja, IV3, 57/60 poena,
Mila Petrović, IV1, 56/60 poena,
Teodora Danić, V3, 56/60 poena,
Anastasija Đomparin, IV3, 55,5/60 poena,
Vasil Srbljin, V2, 55,5/60 poena,
Nataša Savin, V3, 55,5/60 poena,
Nađa Mandić, IV1, 54/60 poena,

• HIPPO 2:

Nikola Tomić, VI2, 62,5/64 poena, plasman na državno finale,
Luka Baba, VI2, 61/64 poena,
Ivana Popov, VI1, 58/64 poena,

• HIPPO 3:

Andrija Gligorin, VII3, 58,5/64 poena,
Jelena Ludajić, VII3, 57,5/64 poena

Državno finale najavljeno je već za 19. april kada će finalisti raditi izazovnije testove onlajn.

Prilog: Dragana Videnov, nastavnica engleskog jezika

Posted in Takmičenja | Tagged , | Comments Off on Hipo olimpijada 2024