Svečana akademija - Dan škole 2019.

31. januar 2019 - Galerija fotografija

Priredba povodom Dana škole OŠ „Sveti Sava” u Kikindi odigrala se 25. januara u amfiteatru Pedagoške škole u devetnaest časova.

Svečani dan je otvorio hor naše škole koji je brojao trideset učenika. Otpevali su „Himnu Svetog Save” i crnogorsku narodnu pesmu „Sve tičice zapjevale”. Učesnici hora su pokazali izuzetan dar i talenat.

Nakon horskih kompozicija, usledio je dramski prikaz bajke Gordane Vlajić „Sveti Sava i Golubica”. Predstavu su pripremili članovi dramske sekcije naše škole. Naši mali glumci su krenuli sa pripremama oktobra 2018. godine. Učenici su vredno radili i sa velikom ljubavlju i odgovornošću upijali svaki dobronameran savet. Na premijeri predstave se pokazalo da timski rad doprinosi uspehu, a plod truda i uzajamne saradnje je konačno sazreo tog dana na sceni.

Najsvečaniji deo Akademije bila je dodela Svetosavskih plaketa i predstavljanje najuspešnijih učenika osmog razreda. Plaketa „Sveti Sava” je priznanje koje se dodeljuje najboljim učenicama naše škole za izuzetne rezultate u učenju i oni su potencijalni dobitnici Vukove diplome na kraju školovanja kod nas. Dobitnici Plakete „Sveti Sava” su svojim radom i ponašanjem, kako na časovima tako i u vannastavnim aktivnostima, dokazali da su najbolji u našoj školi. U prepunom amfiteatru publika je velikim aplauzom pozdravila ovogodišnje dobitnike. Ovogodišnji dobtinici Plakete su sledeći učenici:

• Luka Karanović,
  • Ivana Plemić,
  • Marija Marčeta,
  • Petar Bajić,
  • Elena Popov,
  • Milana Ćoškov,
  • Milica Buter.

Sam finiš priredbe je ukrasio raskošan, operski glas Vladimira Jakšića, bivšeg učenika OŠ „Sveti Sava”, koji je otpevao dve kompozicije uz pratnju na klaviru i time doprineo da Svetosavska Akademija bude još spektakularnija.