Razvijanje preduzetničkih kompetencija

25. februar 2019 - Galerija fotografija
U nedelju, 24. februara, naša škola je bila domaćin obuke učitelja i nastavnika u oblasti razvijanja preduzetničkih kompetencija i stvaranja uslova za realizaciju preduzetništva u osnovnim školama.

Učitelji i nastavnici tri kikindske škole upoznali su se sa ključnim pojmovima i konceptima preduzetništva, zakonskom regulativom koja se odnosi na učeničke zadruge, mogućnostima korišćenja učeničkih zadruga kao modela za razvoj preduzetništva, te fazama u razvijanju preduzetničkog projekta. Takođe, saznali su i kako da kroz projektni pristup učenju razvijaju preduzetničke kompetencije kod učenika i pojačaju njihovo angažovanje u radu učeničke zadruge.

Škole su u obavezi da izrade preduzetnički projekat, a najbolji primeri biće objavljeni na portalima Školsko preduzetništvo i Srbija stvara.

obuka1    obuka2

Projekat Udruženja poslovnih žena Srbije se realizuje uz podršku Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja. Realizatori obuke u našoj školi bili su Dejan Janković i Dragana Stojanović.