Učiteljica Gordana Rackov jedna od najboljih nastavnika bivše Jugoslavije

4. mart 2019 - Galerija fotografija

Prva međunarodna konferencija Asocijacije najboljih nastavnika bivše Jugoslavije „Svet obrazovanja briše granice“, održana je 1. i 2. marta 2019. godine u Skoplju. Nastavnici iz Srbije, Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Makedonije i Hrvatske, njih 65, dobili su titulu Najbolji nastavnik bivše Jugoslavije, a među njima je i učiteljica naše škole Gordana Rackov. Konferenciji su prisustvovali nastavnici koji su ispunili kriterijume za titulu Najbolji nastavnik bivše Jugoslavije, punopravni članovi ove Asocijacije i drugi nastavnici sa svih prostora regiona.

goca1    goca2

Prvog dana učesnici su bili gosti u školi OOU „Dimitar Miladinov“ u Skoplju i upoznali se sa formalnim obrazovanjem u Makedoniji. Nakon toga su obišli Dečji kreativni centar gde je predavanje o neformalnom obrazovanju u Makedoniji kroz prikaz rada Fondacije za kulturnu i obrazovnu inicijativu „Korak po korak“ održala profesor doktor Suzana Kirandžiska. Drugi dan Konferencije je bio rezervisan za motivaciona predavanja i na kraju je usledila dodela titula.
Moto Asocijacije ANN EX YU „Jedna knjiga, jedna olovka, jedno dete i jedan nastavnik mogu da promene svet“.

goca3    goca4