Obeležavanje Dana Crvenog krsta

14. maj 2019.

U toku prošle nedelje, od 8. do 15. maja, obeležena je Nedelja Crvenog krsta. Učenici i nastavnici naše škole uzeli su aktivno učešće u aktivnostima koje su se organizovale tim povodom.

Ekipa škole koju su činili učenici 6. razreda (Vuk Perišić, Milica Đukić, Jelisaveta Trifunjagić, Anja Karadžin, Dunja Dumitrov i Mateja Zakar), takmičila se 8. maja na Festivalu mladosti, humanosti, ljubavi i lepote, koji tradicionalno organizuje Opštinska organizacija Crvenog krsta. Učenici na ovom takmičenju prolaze kroz 6 edukativnih i zdravstvenih punktova i dva zabavna punkta.Kroz ovo takmičenje učenici pokazuju svoje znanje o istoriji Crvenog krsta, dobrovoljnom davalaštvu krvi, prevencijama bolesti zavisnosti, bezbednosti u saobraćaju i takmiče se u spretnosti. Pored učenika koji su činili ekipu škole, veliki broj učenika je bio uključen i kao volonteri Crvenog krsta bez kojih ne bi bilo moguće organizovati slične aktivnosti. Naša ekipa je bila bez osvojene nagrade ali je ostvaren glavni cilj ove manifestacije- širenje humanih vrednosti.

U subotu je održano i takmičenje iz Prve pomoći u kom smo takođe uzeli učešće preko naših volontera.

ck01    ck02