Obeležavanje Međunarodnog dana fizičke aktivnosti

14. maj 2019.

Svetska zdravstvena organizacija (SZO) je u cilju podizanja svesti celokupne svetske javnosti o značaju i važnosti redovne fizičke aktivnosti u očuvanju i unapređenju dobrog zdravlja i blagostanja 10. maja 2002. godine pokrenula globalnu inicijativu za obeležavanje međunarodnog dana fizičke aktivnosti. Ovaj dan se i u našoj zemlji obeležava pod sloganom „Kretanjem do zdravlja”.

I u Kikindi je organizovano obeležavanje ovoga dana, a učenici i nastavnici naše škole su uzeli aktivno učešće.

Zavod za javno zdravlje i Crveni krst su u Velikom parku organizovali rekreativnu šetnju i radionice za učenike VII razreda. Iz svake škole je bilo uključeno po jedno odeljenje sedmog razreda. Iz naše škole to je bilo VII2. Posle prošetanog jednog kruga oko parka usledile su tri radionice – Prva pomoć, Prevencija trgovine ljudima i Smanjenje rizika od elementarnih nepogoda i drugih opasnosti. Po prijatnom i sunčanom danu, u društvu vršnjaka ostvaren je glavni cilj - fizička aktivnost učenika.

park