Kvalifikacije za 9. IT Sedmoboj - ECDL Start

16. mart 2012. - ECDL sertifikati naših učenika

ecdl logo

Učenici naše škole učestvovali su u kvalifikacijama za takmičenje "9. IT Sedmoboj", koje predstavlja takmičenje u informatici za sticanje ECDL (European Computer Driving Licence) diplome. Takmičenje organizuje Teledom Savez Srbije, Fondacija Mreža preduzetničkog znanja „Neumann János” iz Budimpešte i Društvo vojvođanskih mađara za obrazovanje odraslih po deveti put. Takmičenje se organizuje u dve takmičarske kategorije: ECDL Start (4 modula: korišćenje računara i upravljanje datotekama, obrada teksta, informacije i komunikacije, prezentacije) i ECDL (7 modula: korišćenje računara i upravljanje datotekama, obrada teksta, informacije i komunikacije, prezentacije, tabelarne kalkulacije, baza podataka, osnove informacionih tehnologija). Za sada je kvalifikacije završila prva takmičarska kategorija. U finale kategorije "ECDL Start" koje će se održati 31. marta u Bačkoj Topoli iz naše škole su se kvalifikovali sledeći učenici:

• Milan Reljin
  • Čaba Kurunci

ECDL sertifikat je priznat u 148 država u svetu. Spisak zemalja koje priznaju ECDL diplome možete videti na linkovima: AfrikaAzija i AustralijaEvropa, Bliski istok i Amerika.

Šta je ECDL?

Evropska kompjuterska vozačka dozvola je test poznavanja suštinskih IT koncepata, praktičnih veština i sposobnosti, koji potvrđuje da je vlasnik sertifikata u potpunosti kompetentan za korišćenje personalnog računara i osnovnih programskih aplikacija.
ECDL/ICDL je vendorski potpuno nezavisan, što kandidatima pruža fleksibilnost i slobodu u sticanju znanja i veština, kao i njihovoj sigurnoj primeni u bilo kom softverskom okruženju, koje se može od njih zahtevati da koriste.
ECDL nastavni plan i program obuhvata provere znanja za sledeće tematske celine (module):

• Osnove informacionih tehnologija
  • Korišćenje računara i upravljanje datotekama
  • Obrada teksta
  • Tabelarne kalkulacije
  • Baze podataka
  • Prezentacije
  • Informacije i komunikacije

Modul 1 je teoretski test o poznavanju osnovnih pojmova u oblasti informacionih tehnologija, a Moduli 2-7 su praktični testovi.