Najava promocije olimpijskih vrednosti u našoj školi

20. mart 2012.

olympic-rings

OŠ “Sveti Sava” ima čast da 21. marta bude domaćin predstavnika Olimpijskog komiteta Srbije i priznatih i cenjenih olimpijaca! „EkOlimpijske igre“ je projekat Olimpijskog saveza Srbije koji se bavi promocijom olimpizma i olimpijskih vrednosti i ima za cilj edukaciju i širenje svesti o olimpijskim igrama, olimpijskom timu i maskoti olimpijskog tima Srbije- Srećku. Projekat čine tri tematske celine. Na „Olimpijskom času“, koji se realizuje u saradnji sa organizacijom “Generations for peace“ deca kroz igru i druženje uče o osnovnim olimpijskim vrednostima koje se stiču kroz bavljenje sportom. Na času „Olimpijskog engleskog“, koji se realizuje u saradnji sa „Britanskim savetom” (British Council), uče osnovne pojmove iz oblasti olimpizma na engleskom jeziku, dok se u okviru „Olimpijske tribine” kroz razgovor sa sportistima- olimpijcima upoznaju sa nekim od olimpijskih sportova, podstiču se da uče od svojih uzora i da u se najznačajnijem razvojnom dobu upoznaju sa pravim vrednostima. Na taj način oni se motivišu da treniraju i sutra možda i oni postanu olimpijci. „EkOlimpijske igre“ održane su u Gornjem Milanovcu, Jagodini, Negotinu, Zemunu, Kruševcu, Borči i Aranđelovcu, a do Olimpijskih igara u Londonu, učestvujući na “EkOlimpijskim igrama”, oko 8000 osnovaca, imaće priliku da osete duh olimpizma, nauče nešto novo i postanu ambasadori olimpijskog pokreta u Srbiji. Ukoliko želite da steknete utisak kako je to izgledalo u drugoj školi- domaćinu, pogledajte ovde: