Olimpijski čas

26. april 2018 - Galerija fotografija

U saradnji sa Olimpijskim komitetom Srbije, 25. aprila 2018. godine, u našem gradu je, po prvi put, održana sportska manifestacija pod nazivom „Olimpijski čas” koja je okupila veliki broj dece na gradskom trgu. Cilj manifestacije je promocija sporta i zdravog života.

U Osnovnoj školi „Feješ Klara”, organizovan je „Olimpijski čas” za dvadesetak đaka prvaka. Pored učenika škole domaćina, prelepom i zanimljivom času su prisustvovali i učenici I3 naše škole. Uz mlade voditelje Draganu Minić i Zorana Stepanovića, naši mališani su aktivno učestvovali u ovoj radionici, pokazali odlično poznavanje različitih sportova, naučili nešto novo o Letnjim i Zimskim olimpijskim igrama i značajnim sportistima iz Srbije i sveta. Ova aktivnost završena je gostovanjem srpske plivačice Miroslave Najdanovski (iz Zrenjanina), koja je 2004. godine, sa 16 godina, predstavljala našu zemlju na Olimpijskim igrama u Atini. Podatak koji je zadivio sve prisutne bio je da je naša plivačica, tokom dugogodišnje karijere, osvojila oko 1300 medalja i mnoštvo pehara i diploma!  Miroslava je bila gost i predstavnik Olimpijskog komiteta Srbije, a naše đake je podstakla da se bave sportom, jer je on značajan i važan za razvoj i brže sazrevanje dece, a omogućuje da upoznajemo različite ljude i mnoge zemlje sveta.

olimp01   olimp02

Svi učesnici su dobili prikladne poklone, knjižice o sportu i lepe majice, i naučili nešto više o sportu i olimpijskim vrednostima.