Urnebesna fizika

25. april 2018.

U Kulturnom centru za učenike naše škole organizovana je prezentacija knjige „Urnebesna fizika”. Knjigu je predstavio Branko Stevanović, jedan od trojice autora; druga dvojica autora Svetislav Paunović i Igor Kolarov su, nažalost, preminula.

„Urnebesna fizika” sadrži eksperimente (oglede, opite) i trikove koji su interesantni za izvođenje, sa preciznim objašnjenjima šta je potrebno od pribora i kako se odvija postupak, uz duhovite napomene šta bi moglo da krene naopako i najneverovatnije zaključke, a sve to vodi upoznavanju zakona fizike.

fizika01   fizika02

U knjizi se mogu pročitati i mnoge anegdote o fizičarima ili fizičkim zakonima.

Branko Stanković je veoma zanimljivo pričao o fizici i fizičarima, a učenicima koji su pomagali u izvođenju eksperimenata dodeljivao titulu Urnebesni fizičar/Urnebesna fizičarka.